Höstläger program

Programmet är preliminärt och kan komma att ändras

Fredag

18:30 – 20:00 Incheckning
19:00 – 20:30 Middag
20:30 Information

Lördag

07:00 – 08:30 Frukost
08:55 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U21
09:05 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U14/Para
09:15 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U16/Para
09:25 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U18
11:30 Lunch
12:30 Information gymnasieutbildning inom kanot (Födda -06 och senare)
15:00 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U21 – Besättningskanoter ska vara inställda
15:10 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U14/Para – Besättningskanoter ska vara inställda
15:20 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U16/Para – Besättningskanoter ska vara inställda
15:30 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U18 – Besättningskanoter ska vara inställda
17:30 Middag
18:30 Föreläsning ”Kost och prestation” med Danny Hallmen. ’Röda tråden’ – U21/junior och Para. Föreläsningen är öppen för övriga ledare.
20:00 Kvällsmål samt information

Söndag

07:00 – 08:30 Frukost
08:55 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U18
09:05 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U14/Para
09:15 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U16/Para
09:25 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U21
11:30 Lunch
15:00 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U18 – Besättningskanoter ska vara inställda
15:10 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U14/Para – Besättningskanoter ska vara inställda
15:20 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U16/Para – Besättningskanoter ska vara inställda
15:30 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U21 – Besättningskanoter ska vara inställda
17:30 Middag
20:00 Kvällsmål samt information

Måndag

07:00 – 08:30 Frukost
08:55 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U21
09:05 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U14/Para
09:15 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U16/Para
09:25 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U18
11:30 Lunch
15:00 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U21 – Besättningskanoter ska vara inställda
15:10 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U14/Para – Besättningskanoter ska vara inställda
15:20 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U16/Para – Besättningskanoter ska vara inställda
15:30 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U18 – Besättningskanoter ska vara inställda
17:30 Middag
18:30 Föreläsning ”LUDUM träningssystem” för ’Röda tråden’ – U21 och junior
20:00 Kvällsmål samt information

Tisdag

07:00 – 08:30 Frukost
08:55 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U18
09:05 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U14
09:15 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U16
09:25 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U21
11:30 Lunch
15:00 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U18 – Besättningskanoter ska vara inställda
15:10 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U14 – Besättningskanoter ska vara inställda
15:20 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U16 – Besättningskanoter ska vara inställda
15:30 Ilägg av kanoter, paddelgrupp U21 – Besättningskanoter ska vara inställda
17:00 Utcheckning
17:30 Middag
18:00 Avslutning